11 lat na rynku | 400 ha sprzedanej ziemi

Inwestuj w grunty i zarabiaj!

Zainwestuj w nieruchomości Osada nad kanałem Elbląskim

Osada nad kanałem Elbląskim

Osada nad kanałem Elbląskim
Ilość działek: 48
Ceny od ok: 56.00 - 242.00 zł/m2
Powierzchnie od ok: 1000.00 - 3640.00 m2
Najbliższe miasto: Miłomłyn


Inwestycja przez najbliższe 2 tygodnie będzie dostępna w przedsprzedaży w specjalnej cenie.

 

Jest to wyjątkowy teren, charakteryzujący się unikalnym potencjałem inwestycyjnym. Osada mieści się w perspektywicznej lokalizacji – nad samym Kanałem Elbląskim, uznanym za jeden z 7 Cudów Polski.

 

W odległości 1,5 km od terenu inwestycji znajduje się miejscowość Miłomłyn. Ze względu na walory turystyczno-zdrowotne, Miłomłyn posiada statut miejscowości objętej ochroną uzdrowiskową. Do terenu Osady prowadzi lokalna droga asfaltowa. Połączenie Osady z pozostałą częścią naszego kraju zapewnia bliskość drogi ekspresowej S7, oddalonej 4 km od terenu inwestycji. Cechą charakterystyczną lokalizacji jest niska podaż terenów objętych Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z bezpośrednim dostępem do Kanału Elbląskiego.

 

Osada składa się z 48 działek budowlanych położonych na malowniczym, mocno pofałdowanym terenie. Od strony południowej Inwestycja graniczy z Kanałem Elbląskim, z którego drogą wodną dopłynąć można do Morza Bałtyckiego. Bezpośredni dostęp do Kanału zapewnia prywatny, wspólny teren rekreacyjny (dostępny dla wszystkich właścicieli działek w osadzie - współwłasność), na którym planowana jest piaszczysta plaża wraz z drewnianą promenadą wzdłuż brzegu Kanału. Aż 9 działek posiada własną linię brzegową.

 

Długość Kanału wraz z odgałęzieniami wynosi 151,7 km. Główny odcinek drogi wodnej łączy Elbląg z Ostródą, zaś jedną z odnóg, przebiegającą wzdłuż terenu Osady, można dopłynąć do Iławy. Cechą charakterystyczną na skalę europejską jest zespół 5 pochylni, po których przetacza się statki na platformach ustawionych na szynach. Po kanale kursuje żegluga śródlądowa, w tym turystyczna. Dopuszczone są również pojazdy z silnikiem spalinowym. Budowa Kanału była droższa o około 10% od kosztu budowy Wieży Eifflaa w Paryżu. Bliskość Kanału Elbląskiego stwarza wspaniałe możliwości do wypoczynku, rozrywki i rekreacji. Kanał Elbląski stanowi istotny walor turystyczny na mapie Polski i Europy.

 

Dojazd na osadę zajmuje niecałe 2,5 godziny z Warszawy i zaledwie godzinę z Trójmiasta. Dzięki lokalizacji na trasie S7 może stanowić świetna bazę wypadową w wiele zakątków naszego kraju. Ze względu na szereg unikalnych cech, Osada stanowi niezwykle perspektywiczną inwestycję o wysokim potencjale wzrostu wartości.

 

W okolicy:

- zagospodarowana plaża miejska i jezioro Ilińsk (3km)

- kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy – Osada Danków (2 km)

- Zamek Karnity - jeden z najpiękniejszych  na Warmii (5km)

- stok narciarski Dylewska Góra (25 km)

- pole golfowe Mazury Golf & Country Club (37 km)

- luksusowe hotele (w promieniu 50 km)

- Miłomłyn (1,5 km), Ostróda (13 km), Iława (22 km), Olsztyn (40 km)

 

POWIERZCHNIA DZIAŁEK

od 1 000 m2 do 3 640 m2

 

ZAKRES Rodzinnego Programu Wzrostu Wartości w osadzie nad Kanałem Elbląskim obejmuje:

  1. na terenie osady: budowę ogrodzenia osady , przeprowadzenie procedury doprowadzenia przyłącza energetycznego, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej, budowę wewnętrznej infrastruktury drogowej;
  2. na terenie wspólnej plaży: budowę piaszczystej plaży z  drewnianą promenadą wzdłuż brzegu kanału, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, altanę grillową, siłownię plenerową

 

Doradcy inwestycyjni
katarzyna mucha
Katarzyna Mucha
+48 605 877 520
katarzyna.mucha@krnmedia.pl
mateusz marchewka
Mateusz Marchewka