facebook img

Dlaczego warto kupić dom bliźniak zamiast dużego mieszkania?

  • 15.01.2024 r.
  • autor: Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto kupić dom bliźniak zamiast dużego mieszkania?
O życiu w Gdańsku usłyszeć można wiele, pozytywnych opinii. W szczególności Gdańsk chwalą sobie właściciele domów w zabudowie bliźniaczej, gdyż dzięki posiadaniu tego typu nieruchomości mogą oni połączyć wszelkie zalety Gdańska z komfortem spokojnego, przestronnego życia nie na małym metrażu tak jak ma to miejsce w przypadku większości lokali w zabudowie wielorodzinnej, ale w domu o wystarczającym metrażu.

W jakim typie nieruchomości zamieszkać w Gdańsku?

Osoby, które zdecydują, że warto zamieszkać w Gdańsku w następnej kolejności zastanawiają się gdzie powinni zamieszkać: w mieszkaniu, domu w zabudowie bliźniaczej czy w szeregowcu. Odpowiedź na to pytanie zależy od komfortu, jakiego się oczekuje. Jeszcze do niedawna ceny mieszkań w Gdańsku były znacznie niższe w porównaniu do cen domów. Teraz sytuacja się zmieniła: za porównywalną cenę można otrzymać komfort życia w postaci własnego domu. Najlepszą opcją dla wielu jest zakup bliźniaka w Gdańsku. Dlaczego ten typ nieruchomości cieszy się tak ogromną popularnością?

Bliźniaki w Gdańsku budowane są w znacznej mierze przez doświadczone firmy deweloperskie, takie jak na przykład AM Projekt. Obycie na rynku i sprawność w działaniu pozwalają deweloperom w Gdańsku na wykupienie pod inwestycje atrakcyjnych terenów. Są one zlokalizowane zazwyczaj na obrzeżach miast lub w spokojnym otoczeniu, co gwarantuje ciszę i spokój a także podnosi komfort życia. Jednocześnie zapewniona zostaje doskonała komunikacja z resztą miasta: właściciele bliźniaków w Gdańsku zakupionych za pośrednictwem deweloper Gdańsk AM Projekt mogą szybko i bezproblemowo dostać się do różnych części Gdańska z wykorzystaniem różnych środków komunikacyjnych.

Domy w zabudowie bliźniaczej cieszą się popularnością nie tylko ze względu na stosunkowo niskie koszty ich zakupu. Wśród zalet, jakie wymieniane są przez właścicieli bliźniaków i szeregowców w Gdańsku znajdują się takie argumenty jak: własny teren zielony wokół domu, który można dowolnie zagospodarować i wykorzystać do spędzania czasu w gronie rodziny, zabaw z dziećmi czy jako obszar dla zwierząt domowych; możliwość wyboru sposobu ogrzewania (szczególnie atrakcyjna dla osób mających dostęp do taniego surowca opałowego); większy – w porównaniu do zabudowy wielorodzinnej – metraż pomieszczeń i możliwość podziału układu budynku na strefę dzienną i nocną; bliskość tylko jednego sąsiada (w przypadku zabudowy bliźniaczej).

Domy w zabudowie bliźniaczej a duże mieszkania – porównanie

Kupując mieszkanie – nawet jeśli jego metraż jest porównywalny z metrażem domu – zawsze musimy liczyć się z tym że nie będziemy podejmować decyzji samodzielnie: za kwestie dotyczące zagospodarowania terenu wokół budynku wielorodzinnego, wysokości czynszu, instalacji kamer, rodzaju ogrzewania oraz wiele innych aspektów będzie decydowała kolektywnie wspólnota w wyniku głosowania. Zdanie większości często może być sprzeczne z naszym zdaniem, ale w przypadku zabudowy wielorodzinnej nie jest decydujący metraż (właściciele dużych mieszkań zazwyczaj nie mają większych uprawnień w przypadku głosowania niż właściciele mniejszych).

Mieszkanie nigdy nie zapewni takiego komfortu jak dom w zabudowie bliźniaczej chociażby ze względu na dostęp do terenu zielonego. W przypadku mieszkań na parterze możliwy jest oczywiście zakup (w zależności od projektu przedstawionego przez dewelopera) mieszkań z wytyczonym ogródkiem jednak należy pamiętać o tym, że zawsze u góry będą sąsiedzi obserwujący co dzieje się na naszym podwórku z góry.
Kupując dom w zabudowie bliźniaczej mamy możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła, co generować będzie oszczędności na prądzie i ogrzewaniu, a w przypadku indywidualnych mieszkań jest to niemożliwe.

Domy bliźniaki w Gdańsku – podsumowanie

Domy w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku są pożądaną inwestycją zarówno ze względu na lokalizację (dobrze prosperujące, szybko rozwijające się miasto zapewniające pracę, edukację i rozrywkę) oraz z uwagi na koszty zakupu (porównywalne z ceną zakupu mieszkania). Zakup domu w zabudowie bliźniaczej dla większości jest znacznie korzystniejszą decyzją aniżeli zakup dużego mieszkania ze względu na komfort i samodzielność, jaką zapewniają bliźniaki.

Jeśli zastanawiasz się czy zamieszkać w Bąkowie, czyli w miejscowości położonej na granicy z Gdańskiem i zakupem tam nieruchomości od dewelopera AM Projekt, to koniecznie przeczytaj artykuł https://www.amprojekt.com.pl/blog/35-bakowo-kolo-gdanska-dlaczego-warto-zamieszkac-w-tej-miejscowosci

źródło: Artykuł sponsorowany

podobne artykuły

linia
Inwestycja w lokal komercyjny czy mieszkanie (zainwestujwnieruchomosci pl)
Inwestycja w mieszkanie lub nieruchomość komercyjną
1
Jak wzrosły koszty wykończenia domu w 2023 roku?
zakup_dzialki_budowlanej_co_sprawdzic
Na co zwrócić uwagę kupując działkę?