facebook img

Hotele przyjazne rodzinie

  • 10.09.2019 r.
  • autor: Magdalena Hojniak
Hotele przyjazne rodzinie
Apartament dla rodziny musi spełnić szereg wymagań. Obiekt trzeba dostosować do potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Miejsce, które rodzina wybierze na swój wakacyjny pobyt, będzie zależało m.in. od tego, na ile będzie on w stanie odpowiedzieć na jej potrzeby. Dzieciom trzeba zapewnić znacznie więcej niż tylko miejsce noclegowe, a jeśli obiekt hotelowy nie jest przystosowany do oczekiwań tego typu gości, pobyt może okazać się niesatysfakcjonujący. Im wyższy standard, tym więcej wymagań trzeba spełnić.

Od 10 lat w Polsce działa kampania Hotel Przyjazny Rodzinie, w ramach której przeprowadzane są konkursy mające na celu promowanie i ocenę obiektów idealnych na rodzinny pobyt. Hotele spełniające kryteria otrzymują certyfikat Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

 

Dzieciom trzeba zapewnić więcej

Obiekt mający uchodzić za godny polecenia dla rodzin z dziećmi już na recepcji musi przygotować więcej niż zwykły hotel. Rodzice powinni mieć dostęp do toalety z przewijakiem, a pożądaną atrakcją jest zestaw powitalny dla najmłodszych, czyli kolorowanki, kredki czy zabawki. Nie może zabraknąć również miejsca na przechowywanie wózków oraz wykazu danych kontaktowych do pediatry czy punktu medycznego. Dzieci nie tolerują nudy, więc standardem jest kącik zabaw dla dzieci w różnym wieku oraz zewnętrzny plac zabaw.

Miejscami, z którymi wiąże się najwięcej wymagań, są pokój oraz łazienka. Myśląc o urządzaniu tych pomieszczeń nie można zapomnieć o łóżeczku z materacem dla małego dziecka, przewijaku czy nawilżaczu powietrza. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych trzeba zadbać również o zabezpieczenie kontaktów oraz drzwi i okien. W apartamencie powinien być dostępny też podgrzewacz do butelek. W łazience nieodzownymi elementami będą wanienka do kąpieli oraz nocnik lub nakładka na sedes. przydatne okażą się również mata antypoślizgowa, krzesełko łazienkowe czy podest.

Pobyt rodziny z dziećmi może wiązać się również z obecnością czworonogów, więc i na takich gości obiekt powinien być przygotowany. Co prawda tutaj wyposażenie nie wiąże się już z aż tyloma dodatkowymi elementami, ale miski dla zwierząt czy leżanka powinny zawierać się w ofercie. Jeśli hotel nie podaje informacji o swoim stosunku do goszczenia zwierząt, osoby zainteresowane zawsze powinny o tę kwestię zapytać. Niektóre pokoje są dedykowane alergikom i dostosowane do ich potrzeb, więc wprowadzenie do takiego pomieszczenia psa czy kota skomplikowałoby sprawę.

 

Hotel bez dzieci

Dość ciekawą kategorią są obiekty kwalifikowane jako „children free zone” lub „child-free zone”, które to jasno zaznaczają, że ich gośćmi mogą być jedynie osoby dorosłe bądź nastolatkowie. Jest to argumentowane panującą w hotelu aurą relaksu i chęcią stworzenia komfortowych warunków do odpoczynku. Jak można przeczytać na stronach tego typu obiektów, „dzieci swoją ruchliwością mogą zaburzać kojącą zmysły aurę SPA”. Dla jednych takie rozwiązanie będzie kontrowersyjne, a dla innych wręcz zbawienne. Nie każdy w czasie urlopu ma ochotę na ciągłe słuchanie dziecięcych wrzasków, tym bardziej, że nie wszyscy rodzice stosują się do zasad hotelowego savoir-vivre'u dla rodzin.

 

źródło: inwestycjecondo.pl

podobne artykuły

linia
czym-jest-zasiedzenie-nieruchomosci
Czym jest zasiedzenie nieruchomości i jak może do niego dojść?
centralparkapartamentowiecwroclaw
Gdzie kończy się mieszkanie, a zaczyna apartament?
okna pcv
Energia słoneczna i okna do domu: jak wykorzystać naturalne światło