facebook img

Kupujesz dom w stanie deweloperskim? O tym musisz pamiętać.

  • 24.10.2023 r.
  • autor: zainwestujwnieruchomosci.pl
Kupujesz dom w stanie deweloperskim? O tym musisz pamiętać.
Kupujemy dom w stanie deweloperskim. Co to dokładnie oznacza? Na co zwrócić uwagę? Rozmawiamy z agentką nieruchomości Pauliną Szmańdą z biura LS Estate, która na co dzień zajmuje się sprzedażą domów z segmentu premium.

Decydujemy się na zakup domu w stanie deweloperskim. Co dokładnie oznacza termin deweloperski? Co realnie kupujemy?

Stan deweloperski to etap budowy nieruchomości, w którym budynek jest w trakcie realizacji, ale nie jest jeszcze gotowy do zamieszkania. Kiedy kupujesz dom w stanie deweloperskim, realnie nabywasz budynek w fazie surowej, czyli fundamenty, ściany, dach, okna, drzwi, instalacje elektryczne i hydrauliczne są zazwyczaj już zainstalowane.

Jednak nie ma wykończenia wnętrz, takich jak podłogi, ściany wewnętrzne, łazienki czy kuchnia. To oznacza, że będziesz musiał samodzielnie lub za pomocą firm remontowych dokończyć dom, nadając mu wygląd i wyposażenie zgodne z Twoimi preferencjami.

Zatem, co warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę przed zakupem domu w stanie deweloperskim? Kogo poprosić o pomoc i konsultacje?
 

Przed zakupem domu w stanie deweloperskim warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii i skonsultować się z odpowiednimi specjalistami. Przeprowadź inspekcję: Zleć niezależnemu ekspertowi przeprowadzenie inspekcji budynku, aby sprawdzić, czy nie ma istotnych wad konstrukcyjnych lub innych problemów. Umowa deweloperska: Starannie przeanalizuj umowę z deweloperem. Upewnij się, że wszystkie ustalenia dotyczące zakresu prac, terminów, gwarancji i płatności są jasne i zrozumiałe.

Konsultacja z prawnikiem: Skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w nieruchomościach, aby upewnić się, że umowa jest zgodna z prawem i chroni Twoje interesy. Doradca finansowy: Jeśli potrzebujesz kredytu hipotecznego, skonsultuj się z doradcą finansowym, aby ocenić swoje opcje i ustalić, czy masz wystarczające środki na zakup i ukończenie domu. Opinie o deweloperze: Poszukaj opinii i referencji na temat dewelopera, aby dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie i jakie są opinie innych klientów. Gwarancje i terminy: Zapytaj dewelopera o gwarancje na wykonane prace i określenie dokładnego terminu ukończenia budowy. Warto również rozmawiać z innymi osobami, które zakupiły nieruchomości w stanie deweloperskim, aby dowiedzieć się, jakie były ich doświadczenia. Profesjonalna pomoc i staranne przygotowanie pomogą Ci uniknąć nieporozumień i problemów podczas zakupu domu w stanie deweloperskim.

Na co dzień zajmujesz się sprzedażą domów w Warszawie - jakie domy najczęściej wybierają Polacy? Czego szukają dla siebie i swojej rodziny?

Preferencje dotyczące wyboru domów mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji Polaków. Jednak istnieją pewne popularne cechy, na które często zwracają uwagę. Polacy często szukają domów w spokojnych i bezpiecznych dzielnicach, z dostępem do infrastruktury takiej jak sklepy, szkoły, placówki medyczne i transport publiczny. Lokalizacja blisko miejsca pracy jest również ważna. Klienci wybierają domy o odpowiedniej wielkości, dostosowane do potrzeb swojej rodziny. Dla rodzin z dziećmi ważne jest posiadanie odpowiedniej liczby sypialni i przestrzeni życiowej. Istotnym elementem jest również przestrzeń na zewnątrz: ogród, kawałek ziemi, miejsce postojowe dla samochodu. Coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne aspekty nieruchomości, takie jak izolacja termiczna, panele słoneczne czy systemy ogrzewania efektywne energetycznie. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb, sytuacji finansowej i preferencji, dlatego warto dokładnie przemyśleć, czego oczekuje się od nieruchomości przed zakupem.

Zdradź proszę, dlaczego warto przy zakupie nieruchomości skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości lub agenta? W czym specjaliści od nieruchomości mogą nam pomóc.

Korzystanie z usług naszego biura ma wiele korzyści. Wiedzą o tym klienci, którzy już z nich skorzystali i polecają nas innym. Posiadamy doświadczenie i wiedzę na temat rynku nieruchomości, lokalnych trendów i prawa nieruchomościowego. Pomożemy Ci uniknąć błędów i problemów. Nie tylko pomagamy klientowi znaleźć odpowiednią nieruchomość, ale zadbamy o całą procedurą od początku do końca. Mowa tutaj o kwestiach formalnych, tzw. papierkowych, zajmiemy się negocjacjami, organizacją wizyt nieruchomości.
 

Szukasz domu na sprzedaż w Warszawie lub okolicach? Skorzystaj z usług biura nieruchomości LS Estate. Znajdziesz oferty domów z rynku wtórnego, jak i z pierwotnego.

źródło: Artykuł sponsorowany

podobne artykuły

linia
Inwestycja w lokal komercyjny czy mieszkanie (zainwestujwnieruchomosci pl)
Inwestycja w mieszkanie lub nieruchomość komercyjną
1
Jak wzrosły koszty wykończenia domu w 2023 roku?
2 (1)
Dlaczego warto kupić dom bliźniak zamiast dużego mieszkania?