facebook img

Odkryj Idealne Miejsca na Zamieszkanie na Świecie: Przewodnik po Najlepszych Lokalizacjach

  • 23.11.2023 r.
  • autor: KRN.pl
Odkryj Idealne Miejsca na Zamieszkanie na Świecie: Przewodnik po Najlepszych Lokalizacjach
Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie najlepiej założyć rodzinę, wychować dzieci, a może gdzie spędzić emeryturę? Odpowiedzi na te pytania zależą od wielu czynników, takich jak jakość życia, bezpieczeństwo, edukacja i otoczenie.

Miejsce naszych narodzin niejednokrotnie kształtuje nasze życie, lecz czasami konieczna jest zmiana otoczenia, aby w pełni rozwinąć swoje możliwości. Wybór idealnego miejsca do życia może być kluczowy. Jakie są zatem najlepsze miasta do założenia rodziny i spędzenia emerytury?

Idealne Miasta dla Rodzin

Preply, platforma edukacyjna, przeanalizowała 131 europejskich miast, oceniając je pod kątem warunków do życia rodzinnego. Funchal na Maderze wyróżnia się jako najlepsze miejsce do założenia rodziny w Europie, dzięki niskiej przestępczości, przystępnym kosztom życia i dobrej jakości powietrza. Edukacja również stoi na wysokim poziomie, co potwierdza wysoki stosunek liczby uczniów do nauczycieli. Kolejne miejsca zajmują włoski Triest i portugalska Lizbona, z uwagi na wysokiej jakości edukację i liczne atrakcje edukacyjne. Czołówkę uzupełniają miasta takie jak Reykjavík, Praga, Galway, Aarhus i Helsinki.

Polskie miasta również zostały ocenione. Kraków, na czele z krajowych kandydatów, został doceniony za niską przestępczość i różnorodność możliwości spędzania czasu wolnego. Z kolei Katowice, pomimo walorów, wypadły słabiej z powodu złej jakości powietrza.

Idealne Miejsca na Emeryturę

Emeryci szukają spokoju, zdrowia i piękna natury. Tzw. „Niebieskie strefy”, zidentyfikowane przez Gianniego Pesa i Michela Poulaina jako regiony, gdzie ludzie żyją dłużej, obejmują takie miejsca jak Japonia, Włochy, Kostaryka, Grecja i USA. Sardynia przyciąga dotacjami dla nowoprzybyłych, Loma Linda w USA oferuje parki narodowe i winnice, a Kostaryka zachęca miłośników sportów ekstremalnych. Ikaria w Grecji i Okinawa w Japonii, znane z pięknego krajobrazu i zdrowego trybu życia, również są wysoko cenione wśród seniorów.

To tylko niektóre z wielu miejsc na świecie, które mogą stać się idealnym domem, zarówno dla rodzin, jak i osób szukających spokojnej emerytury. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.

źródło: KRN.pl

podobne artykuły

linia
Inwestycja w lokal komercyjny czy mieszkanie (zainwestujwnieruchomosci pl)
Inwestycja w mieszkanie lub nieruchomość komercyjną
1
Jak wzrosły koszty wykończenia domu w 2023 roku?
2 (1)
Dlaczego warto kupić dom bliźniak zamiast dużego mieszkania?