facebook img

Grano Marina Hotel – obiekt w atrakcyjnej lokalizacji z mariną

Grano Marina Hotel to propozycja mogąca zainteresować osoby, które poszukują perełek inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Obiekt ten łączy w sobie świat żeglugi, ponadczasowy luksus oraz atrakcyjną lokalizację. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w Grano Marina Hotel.
  • 07.07.2022 r.
  • autor: Maria Gil

Grano Marina Hotel to propozycja mogąca zainteresować osoby, które poszukują perełek inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Obiekt ten łączy w sobie świat żeglugi, ponadczasowy luksus oraz atrakcyjną lokalizację. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w Grano Marina Hotel.

Czym wyróżnia się Grano Marina Hotel?

Grano Marina Hotel to 10-piętrowy budynek, który powstaje przy nadbrzeżu Martwej Wisły w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej. Jest to unikatowa okolica i jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Gdańska. Lokalizacja ta z pewnością przypadnie do gustu amatorom sportów wodnych, miłośnikom natury oraz osobom ceniącym sobie atrakcje oferowane przez tętniące życiem centrum miasta.

W bezpośrednim pobliżu znajduje się park krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Mewia Łacha, Ptasi Raj). Szerokie plaże z pasmem wydm zabezpieczają przed wiatrem i pozwalają cieszyć się odpoczynkiem oraz spacerami wzdłuż wybrzeża. Goście mogą również odwiedzić m.in. Wyspę Sobieszewską, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Teatr Szekspirowski, Filharmonię Bałtycką oraz Europejskie Centrum Solidarności.

W kompleksie znajdzie się 130 pokoi hotelowych oraz 15 apartamentów wypoczynkowych. Inwestycja ta łączy w sobie condohotel z apartamentami w luksusowej gdańskiej marinie. Pierwszy etap inwestycji został z sukcesem zrealizowany i w całości sprzedany. Natomiast aktualnie w ofercie sprzedaży jest II etap, w ramach którego powstanie 127 apartamentów.

Jakie atrakcje przygotowano dla gości?

Goście będą mogli skorzystać z licznych udogodnień oferowanych w budynku m.in. luksusowej strefy wellness, basenu, gabinetów SPA, jacuzzi, sauny mokrej i suchej, siłowni, salonu klubowego, klubu jachtowego, sali bankietowej i konferencyjnej oraz restauracji hotelowej.

Grano Marina Hotel to inwestycja idealna dla żeglarskich wypraw. Wyjście na pełne morze z tej lokalizacji zajmuje jedynie 20 minut. Warto również zaznaczyć, że w ofercie obiektu znajdzie się w pełni wyposażone nadbrzeże z własnym kapitanem.

Cały kompleks będzie wyróżniać się nowoczesnym designem oraz ponadczasową architekturą. Celem architektów było bowiem stworzenie miejsca, które zawładnie sercem miłośników przyrody i żeglugi, a jednocześnie będzie eleganckie i luksusowe. Patrząc na projekt Grano Marina Hotel, trudno jest nie zgodzić się z tym, że efekt ten został w pełni uzyskany.

Nowoczesne pokoje hotelowe z widokiem na marinę

Grano Marina Hotel oferować będzie 130 pokoi hotelowych o powierzchni od 22 mkw. do 32 mkw. Wszystkie z nich będą wyposażone w przestronne balkony z widokiem m.in. na marinę. Pokoje zostaną wykończone z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Aranżacje wnętrz inspirowane są lokalną architekturą – zostały idealnie połączone z nowoczesnymi trendami. Przewidziano również wykonanie dużych przeszkleń. Okna mają zapewniać odpowiednie nasłonecznienie pokoi oraz pozwolą cieszyć się pięknym widokiem.

Obiekt Grano Marina Hotel położony jest ok. 11,5 km od dworca PKP Gdańsk Główny oraz nieco ponad 23,1 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Kompleks znajduje się 5,4 km od węzła Gdańsk Wschód na trasie S7 biegnącej z Rabki-Zdroju przez Kraków, Kielce, Radom, Warszawę i Elbląg do Gdańska.

Grano Marina Hotel atrakcyjnym produktem inwestycyjnym

Grano Marina Hotel to ciekawa alternatywa inwestycyjna. Osoby zainteresowane nabyciem pokoi mogą skorzystać z oferty z prognozowaną stopą zwrotu na poziomie ok. 6,7 proc. Ponadto właściciele pokoi mają prawo do pobytu właścicielskiego przez 14 dni w roku, by wypocząć w tym czasie w obiekcie.

Lokale przeznaczone do zakupu są nieruchomościami z odrębną własnością. Interesy obu stron – inwestora i operatora – chroni długoterminowa umowa dzierżawy zawierana na okres 15 lat. Właściciel nie musi poświęcać czasu na obsługę najemców, reklamę czy zarządzanie apartamentem. Wszelkie tego typu obowiązki spoczywają na operatorze. Wyposażenie apartamentu wliczone jest w cenę. Koszty związane z mediami pokrywa operator. Sposób rozliczenia to condominium.

Inwestycja w Grano Marina Hotel dostarcza właścicielowi dwa różne źródła przychodu – czynsz oraz potencjalny wzrost wartości nieruchomości w czasie. Według prognoz zwrot nastąpi po ok. 15 latach. Podział przychodów następuje na zasadzie 50/50 z minimalnym czynszem 5 proc.

Grano Marina Hotel to kolejna realizacja premium Dekpol Deweloper. Grupa Dekpol ma w swoim portfolio m.in. Hotel Grano, Grano Residence, Hotel Number One i Nowa Motława, Hotel Almond w Gdańsku oraz Verano Residence w Juracie. Wszystkie z powyższych inwestycji odznaczają się wysoką jakością wykonania, oryginalnym designem, a także dużą wartością inwestycyjną.


 

Podstawowe dane o inwestycji:

inwestor: Dekpol Deweloper

wykonawca: Dekpol Budownictwo

lokalizacja: Gdańsk Sobieszewo

rodzaj obiektu: condohotel

termin oddania: 2023


 


 

Na podstawie:

https://hotel.solmarina.pl

https://hotel.solmarina.pl/wp-content/uploads/2021/02/Katalog_Sol-Marina-22.02.21-do-druku-skompresowany.pdf

źródło: zainwestujwnieruchomosci.pl
Zobacz inwestycję