facebook img

Hotelarze apelują do rządu o ciągłość w działalności hoteli w sezonie jesienno-zimowym 2021/22

  • 15.09.2021 r.
  • autor: Anna Kozioł
Hotelarze apelują do rządu o ciągłość w działalności hoteli w sezonie jesienno-zimowym 2021/22
8 września odbył się IV Forum Hotelarzy Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, podczas którego ponad 100 uczestników podpisało apel o zapewnienie przewidywalności oraz ciągłości działania działalności hotelarskiej w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

Branża hotelowa jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w wyniku obostrzeń i zakazów związanych z pandemią COVID-19. Hotele były zamknięte przez niemal półtora roku pandemii i poniosły ogromne straty.

Przedstawiciele branży chcą zapewnienia, że podobnie jak rozwiązano to w krajach Europy Zachodniej, rząd zapewni ciągłość działalności w usługach hotelarskich w nadchodzącym sezonie przynajmniej dla gości, którzy są zaszczepieni.

Hotelarze zwracają się również do przedstawicieli rządu, o podjecie rozmów z branżą o opracowaniu regulacji prawnych dotyczących bezpiecznej obsługi gości. Deklarują ponadto działania na rzecz popularyzacji szczepień przeciw koronawirusowi wśród osób pracujących w tym sektorze.

 

Podpis pod wystosowanym apelem można składać również online do 20 września. Pismo jest dostępne na stronie Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Po zebraniu podpisów zostanie ono przekazane premierowi oraz ministrowi zdrowia.

źródło: zainwestujwnieruchomosci.pl

podobne artykuły

linia
najlepszelokalizacjenamieszkanieoddewelopera
Najlepsze lokalizacje na mieszkanie od dewelopera – gdzie szukać?
nowoczesnydom2
Nowoczesne projekty domów energooszczędnych
alya-home-satging
Eksperci z zakresu home stagingu | Alya Home