facebook img

Jak inwestować w nieruchomości? Oto książki, które warto przeczytać

  • 14.11.2022 r.
  • autor: Emilia Rudzka
Jak inwestować w nieruchomości? Oto książki, które warto przeczytać
Osoby, które chcą inwestować w nieruchomości, powinny poszerzać swoją wiedzę branżową. Jednym ze źródeł rzetelnych informacji są książki tematyczne. Dzisiaj podpowiadamy, jakie pozycje warto mieć na półce w domowej biblioteczce.

Książki źródłem wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości 


Książki sprawiają, że horyzonty stają się szersze. Z ich pomocą można rozwijać pasje, wzbogacać słownictwo oraz pozyskiwać nowe informacje. Lektury często inspirują, a także motywują do działania. Z tego też względu warto rozważyć takie źródło informacji jako podstawę do efektywnego inwestowania w nieruchomości. Polecamy skorzystać z doświadczeń inwestorów, którzy już odnieśli sukces w swojej branży. Z reguły udzielane przez nich rady poparte są wieloletnim doświadczeniem, obserwacją rynku i przykładami dobrych praktyk. 

Sytuacja na rynku nieruchomości bywa dynamiczna. Bardzo ważna jest wiedza z zakresu ekonomii oraz tego, w co, jak i kiedy najlepiej inwestować. Większość osób nie ma możliwości uczestniczenia we wszystkich szkoleniach branżowych. Warto jednak wygospodarować nieco czasu na czytanie książek lub też słuchanie audiobooków. Pierwszym krokiem ku sukcesowi jest czerpanie wzorców od innych, którzy osiągnęli wyznaczony sobie cel. 

W księgarniach można spotkać wiele książek, które napisali eksperci z dziedziny nieruchomości. Ci, którzy odnieśli sukces, coraz częściej chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi i promować wyznawane przez siebie wartości. Warto poznać schematy działania inwestorów, którym się powiodło, aby pomóc sobie w osiągnięciu celu. 


Jakie pozycje książkowe o inwestowaniu w nieruchomości wybrać? Szczególnie te, które niosą za sobą wartościowy przekaz, inspirują do działania i mogą realnie wpłynąć na podejmowanie odpowiednich decyzji w branży nieruchomości. 


Czerp inspiracje od najlepszych 


Osoby, które myślą o rozpoczęciu inwestowania w nieruchomości, często mają problem z brakiem pewności siebie, a nade wszystko z brakiem wiedzy i umiejętności. W takim przypadku odpowiednio wybrane książki mogą dodać odwagi w podejmowaniu decyzji, utwierdzić w przekonaniu, że pewne idee faktycznie mają sens i mogą zaprocentować. 

Jedną z pozycji, której nie powinno zabraknąć w biblioteczce osoby zainteresowanej inwestowaniem w nieruchomości, jest książka pt. „Pułapki myślenia” Daniela Kahnemana. Autor w przystępny sposób przedstawia mechanizmy dotyczące ludzkiego umysłu. Skupia się szczególnie na tych, które wpływają na różne decyzje, w tym biznesowe. Lektura ta obrazuje, jak myślenie oparte na pewności siebie może oszukać człowieka. 

Pozostając w tej samej tematyce, warto sięgnąć po „Śmiało! Jak stać się wielkim, zamożnym i wpływowym?”. Peter H. Diamandis oraz Steven Kotler szczególny nacisk kładą na zwrócenie uwagi na inwestorów, którzy myślą w sposób wykładniczy. Mowa tu o podejściu, które zakłada konieczność rozwiązania problemu dotykającego miliardy ludzi. Zaprocentowałoby to nie tylko spełnieniem marzeń inwestora, ale również pozytywnym wpływem na świat. 

„Zacznij żyć na 100%” Marka Waberskiego to opowieść inwestora o swoich doświadczeniach. Opowiada on nie tylko o sukcesach, ale także porażkach. To utwierdza czytelnika w przekonaniu, że droga do sukcesu nie zawsze jest prosta. Książka ta powinna znaleźć się na liście obowiązkowych do przeczytania w przypadku osób, które chcą rozwijać biznes związany z branżą nieruchomości. 

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta T. Kiyosaki to niezbędnik każdego inwestora. Autor od wielu lat działa na rynku nieruchomości. Można jednak spotkać się z głosami krytyki, które uważają, że wolność finansową zapewniły mu nie same inwestycje, a jego książki. 


Skuteczne inwestowanie w nieruchomości – poznaj sprawdzone sposoby innych

 
Pewnych błędów da się uniknąć, czerpiąc wiedzę z praktyki innych osób. Inwestowanie w nieruchomości wymaga rozległej wiedzy z zakresu m.in. ekonomii. Również w tej dziedzinie warto sięgnąć po sprawdzone książki, które pomogą nadrobić zaległości i poszerzyć swoje horyzonty. 

Informacje dotyczące ekonomii i rynku nieruchomości można znaleźć w książce „Ekonomiczny wymiar nieruchomości” Ewy Kucharskiej Stasiak. Ważne zagadnienia poruszają także Anna Szelągowska, Artur Trzebiński i Wojciech Orzechowski w lekturze „Finansowanie nieruchomości w teorii i praktyce”. Istotne informacje można znaleźć w poradniku „ABC. Jak inwestować w nieruchomości”. Ken Mcelroy przybliża zagadnienia dotyczące skutecznego inwestowania w nieruchomości. Jego książka uważana jest za kompendium wiedzy, którą powinien mieć w swojej biblioteczce każdy przyszły inwestor. 

Kolejną porcję informacji na temat tego, jak odnieść sukces nawet bez dużego zapasu gotówki, znajdziemy w książce „Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach” Leszka Markiewicza. Autor przedstawia konkretne techniki i sprawdzone strategie, które obrazują, jak bez kosztów i dużych nakładów czasu zacząć zarabiać pasywnie. W tej lekturze można znaleźć praktyczne wskazówki na temat tego, w jakie rodzaje nieruchomości warto inwestować. Ciekawym dodatkiem jest poruszenie zagadnień dotyczących podatkowych i prawnych aspektów inwestowania na rynku nieruchomości. 


Umiejętność inwestowania w nieruchomości to podstawa 


Inwestowanie w nieruchomości to nie tylko finansowe aspekty takiego przedsięwzięcia. Istotne jest posiadanie szeregu innych umiejętności, w tym nawiązywania relacji z ludźmi czy negocjacji. Jak prowadzić skuteczne negocjacje? Wiedza w tym zakresie w przystępny sposób została przedstawiona w poradniku „Psychologia negocjacji. Między nauką a praktyką zarządzania” Elżbiety Kowalczyk. W książce znalazły się odniesienia dotyczące tego, jak niektóre z aspektów psychologicznych mogą przyczyniać się do doskonalenia technik negocjacyjnych. 


„Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” to książka uważana za psychologiczną biblię. Robert Cialdini w przystępny sposób, z dużą dawką humoru przedstawia, w jaki sposób można pracować nad wywieraniem wpływu na innych. Relacje między ludźmi odgrywają bardzo ważną rolę na rynku nieruchomości, o czym z pewnością należy pamiętać, rozważając inwestowanie w tym segmencie. Warto także sięgnąć po poradnik „Techniki negocjacji i wywierania wpływu” polskiego autora Michała Chmieleckiego. Przedstawia on tajniki profesjonalnie prowadzonych negocjacji oraz technik, z których warto korzystać. 


Poradniki o inwestowaniu w nieruchomości – które z nich warto przeczytać? 


Poza omówionymi powyżej pozycjami warto swoją domową biblioteczkę wyposażyć w dodatkowe poradniki. Często znajdują się w nich konkretne przykłady poparte wyliczeniami i wskazówkami dla przyszłego inwestora. Pozycje naszych rodzimych autorów w szczególności odnoszą się do współczesnych polskich warunków. Polecamy sięgnąć po „Wszystko o Flipach” Wojciecha Orzechowskiego, „Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem” Sławka Muturi oraz „Zarabiaj na nieruchomościach. Jak kupić, wyremontować i wynająć mieszkanie” Agaty i Bartosza Danowskich. 

Poradnik dotyczący tego, jak budować wolność finansową za pomocą nieruchomości to „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości” Sławka Muturi oraz Roberta Zduńczyka. Osiągnięcie sukcesu ma być możliwe dzięki budowaniu portfela nieruchomości, które generują przychody na wysokim pułapie, bez konieczności szukania dochodów z innych źródeł. 

 

Przedstawione powyżej pozycje to książki, które stanowią poradniki dotyczące inwestowania na rynku nieruchomości. Odpowiednio wykorzystana wiedza może utorować drogę do sukcesu i pozwolić zapewnić wolność finansową. Warto poszerzyć swoją wiedzę o informacje przekazywane przez praktyków w dziedzinie inwestowania w nieruchomości. Czerpanie wiedzy z doświadczeń innych to często klucz do sukcesu.  

źródło: zainwestujwnieruchomosci.pl

podobne artykuły

linia
skad-pozyskiwac-fundusz-na-flipowanie-mieszkania
Skąd pozyskiwać fundusz na flipowanie mieszkania?
najbogatsi-ludzie-swiata-inwestuja-w-nieruchomosci
Najbogatsi ludzie świata inwestują w nieruchomości
pulapki-jakie-czyhaja-na-nowych-inwestorow-rynku-nieruchomosci
Pułapki, jakie czyhają na nowych inwestorów rynku nieruchomości