facebook img

Okazje inwestycyjne – jak i gdzie je szukać?

  • 18.05.2023 r.
  • autor: Anna Sadkowska-Rojek
Okazje inwestycyjne – jak i gdzie je szukać?
Inwestowanie na rynku nieruchomości to jeden z bardziej popularnych sposobów na pomnażanie swojego kapitału. Wiele osób zadaje sobie w związku z tym pytanie, gdzie szukać okazji inwestycyjnych? Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością okażą się pomocne.

Inwestowanie w nieruchomości to zawsze dobry pomysł – w ten sposób można mądrze ulokować oszczędności, a nawet je pomnożyć. Jednak wszystko to wymaga nieco wysiłku, co szczególnie da się odczuć podczas poszukiwania odpowiedniej oferty. Jak się zatem zabrać za te działania?

 

Portale z ogłoszeniami czasem skrywają perełki

Poszukiwania korzystnej oferty inwestycyjnej warto zacząć od samodzielnego przeglądania ofert zgromadzonych na portalach internetowych. Na takich platformach można znaleźć szeroki wybór nieruchomości na sprzedaż w różnych lokalizacjach. Opcja dość precyzyjnego określenia dokładnych kryteriów bywa naprawdę komfortowa. W ten sposób można wybrać preferowaną lokalizację, powierzchnię, liczbę pokoi, cenę i wiele innych.

 

Duży wybór pozwala na odsiew niezbyt przekonujących propozycji i wybór tych naprawdę atrakcyjnych. Na takich portalach zwykle znajduje się setki, a nawet tysiące ofert, co daje dużą szansę na znalezienie idealnej nieruchomości zgodnej z naszymi preferencjami i zakładanym budżetem. Co ważne, na stronach internetowych można również uzyskać szczegółowe informacje o oferowanych nieruchomościach – zdjęcia, dane dotyczące powierzchni, liczby pokoi i pięter, a także dodatkowy opis dotyczący np. otaczającej dom czy mieszkanie infrastruktury handlowo-usługowej.

 

Atutem jest także bezpośredni kontakt z ogłoszeniodawcami. Dzięki temu wszelkie wątpliwości da się wyjaśnić bezpośrednio z właścicielem, a dodatkowo istnieje opcja osobistej negocjacji warunków zakupu. Oprócz tego unika się konieczności zapłacenia prowizji dla pośrednika.

 

Dobre źródło to profesjonalne biura nieruchomości

Warto również skonsultować się z lokalnymi biurami nieruchomości. Ich zalety odkryjesz dość szybko – dostęp do ekskluzywnych ofert oraz profesjonalne wsparcie w procesie poszukiwania i zakupu nieruchomości to duże plusy tego rozwiązania.

 

Agenci nieruchomości mają również wiedzę na temat lokalnego rynku, co może być bardzo pomocne podczas szukania okazji inwestycyjnej. Sprofilowana do potrzeb i oczekiwań kupującego oferta to natomiast ogromna oszczędność czasu, a zatem i pieniędzy. Nieoceniona bywa też pomoc w negocjacjach z właścicielami nieruchomości.

 

Ponadto, na etapie podpisywania formalności agenci nieruchomości potrafią sprawdzić poprawność dokumentów takich, jak akt notarialny czy zaświadczenie o hipotece. W ten sposób pośrednicy chronią więc interesy inwestorów.

 

A może aukcje nieruchomości i licytacje komornicze?

Aukcje nieruchomości to kolejne miejsce, gdzie można znaleźć interesujące oferty. Aukcje takie bywają dostępne zarówno w formie tradycyjnej – organizowane w salach aukcyjnych lub, w przypadku licytacji komorniczych, w budynku sądu – jak i internetowej.

 

Aukcje i licytacje często oferują nieruchomości w cenach niższych niż standardowe. Inwestor ma zatem szansę na znalezienie prawdziwej okazji w cenie poniżej wartości rynkowej. Na tego typu wydarzeniach da się znaleźć różnego rodzaju nieruchomości. Mogą to być mieszkania, domy, działki budowlane, a nawet obiekty komercyjne. Różnorodność ofert pozwala zatem podjąć przemyślaną decyzję zakupową i dokonać wyboru spośród różnych rodzajów nieruchomości w zależności od preferencji i strategii inwestycyjnej kupującego.

 

Niezaprzeczalnym plusem takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo transakcji. Aukcje i licytacje organizowane są zgodnie z ściśle określonymi wymogami. Obwieszczenia muszą bowiem zawierać szczegółowe informacje o nieruchomościach. Oczywiście, można zapoznać się ze wszystkimi dokumentami i danymi jeszcze przed podjęciem decyzji – inwestor nie ma obowiązku licytować „w ciemno”.

 

Współpraca z deweloperami to opcja dla inwestorów z doświadczeniem

Planując zakup, zwłaszcza pierwszej nieruchomości w celach inwestycyjnych, warto śledzić oferty deweloperów. Często oferują oni korzystne warunki finansowe i różnego rodzaju bonusy dla kupujących. Ponadto, inwestor uzyskuje prawo do rękojmi.

 

Dla kogo nieruchomość z rynku pierwotnego? Przewagą takich mieszkań i domów jest ich standard – nowoczesne osiedla, staranne wykończenie i zgodność z aktualnymi trendami to niezaprzeczalne zalety tych ofert. Na tak wykończonym mieszkaniu niejednokrotnie można łatwiej i szybciej zarobić. Co więcej, kupując nieruchomość bezpośrednio u dewelopera, nabywcy nierzadko mają możliwość wyboru spośród różnych opcji i wariantów projektu. Często można wybrać np. preferowany układ mieszkania, wielkość powierzchni, piętro, a także wskazać dodatkowe udogodnienia.

 

Zdarza się też, że deweloperzy pozwalają na nieznaczne modyfikacje i dostosowanie nieruchomości do indywidualnych potrzeb klienta. Można wówczas np. połączyć dwa mieszkania w jedno większe, rezygnując z jednego z wejść do lokalu.

 

Podsumowując, istnieje naprawdę wiele miejsc, w których warto szukać okazji inwestycyjnych. Ważne jest to, by swoje poszukiwania dywersyfikować i nie opierać się wyłącznie na jednym sposobie. Wówczas rosną szanse na znalezienie prawdziwej perełki i szybki zysk z inwestycji.

źródło: zainwestujwnieruchomosci.pl

podobne artykuły

linia
skad-pozyskiwac-fundusz-na-flipowanie-mieszkania
Skąd pozyskiwać fundusz na flipowanie mieszkania?
najbogatsi-ludzie-swiata-inwestuja-w-nieruchomosci
Najbogatsi ludzie świata inwestują w nieruchomości
pulapki-jakie-czyhaja-na-nowych-inwestorow-rynku-nieruchomosci
Pułapki, jakie czyhają na nowych inwestorów rynku nieruchomości