facebook img

W co najlepiej zainwestować kilkaset tysięcy lub milion złotych? Odpowiadamy!

  • 10.02.2023 r.
  • autor: Anna Sadkowska-Rojek
W co najlepiej zainwestować kilkaset tysięcy lub milion złotych? Odpowiadamy!
Komfortowa i zarazem bezpieczna sytuacja finansowa to zdaniem ekspertów z PROFIT Development konieczność w dzisiejszych czasach. Jak się za to zabrać i gdzie lokować zgromadzony kapitał? Odpowiedź nikogo raczej nie zaskoczy – doskonałą propozycją są oczywiście nieruchomości.

Ostatnie lata przyniosły niepewność w zakresie gospodarki i finansów. Pandemia, a następnie szalejąca inflacja sprawiły, że o pieniądzach myślimy dziś częściej niż kiedykolwiek. Tymczasem skuteczne inwestowanie może w takich sytuacjach zapewnić poczucie bezpieczeństwa i zapewnić komfort psychiczny.

 

Inwestowanie w nieruchomości coraz popularniejsze

Nieruchomości to najlepsza lokata – z pewnością choć raz ktoś w twojej obecności tak zachwalał tę metodę inwestowania. Nie ma w tym nic dziwnego. Choć jeszcze niedawno wśród sposobów na mądre ulokowanie pieniędzy prym wiodły niezbyt wysoko oprocentowane lokaty bankowe oraz jeszcze gorzej oprocentowane konta oszczędnościowe, dziś coraz częściej zysku szuka się w nieruchomościach. Warto wspomnieć, że chętnie wybierana jeszcze do niedawna giełda również traci na popularności, a przyczyn można się upatrywać w wysokim ryzyku strat.

 

Dlaczego szukając mądrego sposobu na ulokowanie oszczędności, warto zainwestować środki na rynku nieruchomości? Argumentami przemawiającymi za tą formą czerpania biernego zysku ze zgromadzonego kapitału jest oczywiście bardzo niskie ryzyko strat. Co więcej, inwestor może mieć nadzieję na gwarantowany, całkiem korzystny zysk. Jest to zatem bezpieczny i pewny sposób na ulokowanie oszczędności.

 

– Popyt na mieszkania stale rośnie, a liczba wolnych lokali nieustannie spada. Do tego dochodzą rosnące ceny i ograniczone zdolności kredytowe, przez które niewiele osób może pozwolić sobie na zakup własnego M. To wszystko stwarza idealne warunki do inwestycji. Szczególnie jeśli zgromadziliśmy ponad 500 tys. złotych – wyjaśnia Artur Smoleń, Dyrektor Oddziału Profit Development we Wrocławiu.

 

Jak inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości to z całą pewnością mądra decyzja. Pytanie, jak się za to zabrać? Możliwości jest kilka. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest naturalnie zakup mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu. Co będzie gwarantowanym zyskiem? Oczywiście suma wpływająca co miesiąc na twój rachunek bankowy. Zdecydowanie najwygodniejszą formą jest najem długoterminowy, w przypadku którego nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na niezbędne formalności. W przypadku najmu krótkoterminowego zysk może być co prawda większy, jednak warto pamiętać, że jest to rozwiązanie wymagające znacznych nakładów czasu i energii inwestora.

 

Mieszkanie można też kupić po prostu dla siebie. Gdy znudzi nam się okolica lub z jakichś powodów postanowimy się przeprowadzić do innej miejscowości, mieszkanie zawsze można wynająć lub  spróbować sprzedać z zyskiem.

 

Łatwiejszy start dziecka? Własne mieszkanie

Jest też trzecia opcja – lokum zostawić dla dzieci. Każdy rodzic martwi się o przyszłość swoich dzieci – w tym również o ich sytuację materialną. Mieszkanie na start, nawet niewielkie, zapewni potomkom łatwiejszy początek dorosłego życia. Dodatkowo, kilkuletnie wynajmowanie mieszkania studiującemu młodemu człowiekowi może kosztować równowartość kawalerki w mniejszym mieście.

 

– Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się zakup mieszkań dla dzieci. Zauważyliśmy, że duża część sprzedawanych przez nas nieruchomości, nabywana jest przez rodziców studentów. Zakup własnego M dla pociechy to doskonały sposób na to, by zapewnić młodemu człowiekowi dobry start w przyszłość. Mieszkanie we własnych czterech kątach podczas studiów daje komfort, najwyższe bezpieczeństwo i poczucie niezależności – zaznacza Artur Smoleń z PROFIT Development.

 

Inwestowanie w nieruchomości – od czego zacząć?

Kluczowym czynnikiem, który może zaważyć na opłacalności inwestycji, jest oczywiście wybór odpowiedniego mieszkania. Specjaliści z PROFIT Development podkreślają, że znaczenie ma tu atrakcyjna lokalizacja. Ciche osiedle, spokojna i zielona okolica, a także dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i dogodna komunikacja z pewnością będą pozytywnymi czynnikami. Z kolei jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje np. plan budowy obiektu przemysłowego, warto zastanowić się, czy aby na pewno będzie to udana inwestycja.

 

Nie mniej ważny jest również standard mieszkania. Liczy się jakość użytych do wykończenia lokalu materiałów, standard wyposażenia i aspekty wizualne.

 

– Zakup mieszkania to świetna i bezpieczna forma lokaty oszczędności. Inwestując w nieruchomość, inwestujemy w dobrą i stabilną przyszłość – podsumowują eksperci.

źródło: zainwestujwnieruchomosci.pl

podobne artykuły

linia
skad-pozyskiwac-fundusz-na-flipowanie-mieszkania
Skąd pozyskiwać fundusz na flipowanie mieszkania?
najbogatsi-ludzie-swiata-inwestuja-w-nieruchomosci
Najbogatsi ludzie świata inwestują w nieruchomości
pulapki-jakie-czyhaja-na-nowych-inwestorow-rynku-nieruchomosci
Pułapki, jakie czyhają na nowych inwestorów rynku nieruchomości